Ājurvēdas veselības konsultācija

Ājurvēdas veselības konsultācija

Trigunas centrā sniedzam Ājurvēdas veselības konsultācijas

Konsultācijas cena 1 h - 50 Eiro 

 
         
             Ilze Selecka
 
  Dr. Guna Vilka
- Gremošanas traucējumi
- Augšējo elpošanas ceļu problemātika
- Atbalsts pie psihoemocionāliem          traucējumiem:
veģetatīvā distonija, bezmiegs,
atkarības un depresīvie stāvokļi;
- Atbalstoša terapija dažādu hronisku saslimšanu gadījumos
- psiholoģiskais atbalsts
- Bērnu slimības
- Uroģenitālās                    saslimšanas
- Auglība un
grūtniecība
- Locītavu saslimšanas
- Liekā svara korekcija 
- Uztura konsultācija 
 

Mēs piedzimstam ar noteiktu konstitūciju (prakriti) - sabalansētu piecu elementu modeli, kurš ir raksturīgs tikai mums un ir mūsu veselības pamats. Dzīves laikā dažādu ārēju ietekmju un apstākļu rezultātā šis modelis tiek pakļauts izmaiņām - kā rezultātā rodas veselības traucējumi. Tad ir nepieciešams apskatīties atpakaļ un izvērtēt notikumus, kas ir izraisījuši elementu disbalansu un slimības sākšanos. Ja cēlonis noskaidrots - vērst visu par labu nekad nav par vēlu. Gadījumos, kad izdziedināšana nav iespējama - ājurvēda palīdz izprast slimības procesu gaitu,  tādejādi atvieglojot gan fiziskās gan garīgās ciešanas. Ājurvēdas konsultācija ietver pilnu anamnēzi (pirmās konsultācijas mērķis), pulsa, mēles diagnostiku. Tālākās terapijas izvēle ir atkarīga no katra konkrēta gadījuma: dažādas ājurvēdas manuālās terapijas (masāža, širodara, basti, nasja) jogas terapija, dienas režīma un uztura sakārtošana vai arī ieteiktas spirituālās terapijas (karmisku slimību gadījumos). Dažkārt pietiek ar mazām pārmaiņām dzīvē, bet dažreiz ir jāiegulda lielāks laiks un pacietība.

Par Ājurvēdu:


Ājurvēdas mācība ir ļoti sena - ap 4000 gadu veca, un tā ir spējusi vairākus tūkstošus gadu dziedināt miljoniem cilvēku. Vārds ājurvēda sastāv no diviem sanskrita vārdiem: ājur – dzīve un vēda – zināšanas.
Ājurvēda sniedz atbildes, kā saglabāt labu veselību, kāpēc rodas slimības, kā šīs slimības dziedināt un labāk izprast pašam sevi.


Ājurvēdas centrālais objekts ir cilvēks.


Šī zinātne māca mums kā nodzīvot garu un laimīgu dzīvi.
Ājurvēdas rakstos ir apkopotas zināšanas par augiem, minerāliem, ķermeņa konstitūcijai atbilstošu pārtikas izvēli, dienas, gadalaiku un dzīves posmu pareizu izpratni un to sabalansēšanu katra individuālajām vajadzībām. Ājurvēda izmanto radniecīgu jomu – jogas, vēdiskās astroloģijas, un arhitektūras zināšanas, lai harmonizētu un saprastu cilvēka prātu un garu. 
Ājurvēdā tiek dziedināts gan fiziskais gan garīgais ķermenis
Šī pieeja dod iespēju cilvēkam apzināties savu veselības problēmu iemeslu plašākā aspektā, uzzināt savu nelaimju un neveiksmju īsto CĒLONI un parāda ceļu kā labot to. Ājurvēda māca mums pilnībā izmantot visas mums piešķirtās maņas: redzi, dzirdi, smaržu, tausti, garšu – sajust caur tām dabas dziedniecisko spēku un dzīvot saskaņā ar visiem 5 kosmiskiem elementiem: zemes, ūdens, gaisa, uguns un ētera.

 

Pieteikties

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies). Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.
Piekrītu