Ājurvēdas psiholoģija

Ājurvēdas psiholoģija palīdz sakārtot ķermeņa un gara attiecības. Ājurvēdas senie raksti aptver ētiskās un morālās kā arī fizioloģiskās cilvēka un dabas attiecību mijiedarbību likumsakarības. Tieši tā kā mēs attiecamies pret apkārtējo dabu, paši pret sevi - citi attiecas pret mums. Izprast šo sakarību palīdz ājurvēdas psiholoģija.

Psiholoģiju brīnišķīgi papildina jogas mācība (elpošanas tehnikas, meditācija), ko iesaku dažādu traucējumu gadījumā.  

Konsultācija attālināti (Whatsapp, telefons)  1 h - 50 Eiro. 

Ājurvēdas psiholoģijas  konsultācija      50 Eiro - 1 h

 

Pieteikties:

Ilze Selecka  (Tel. 29141111, epasts: ilze.selecka@triguna.lv)

 

Ieskats Ājurvēdas psiholoģijā:

Ājurvēdā katrs cilvēks ir unikāls, nesalīdzināms un viņā ir daļa, kas ir pilnīga un mūžīga mīlestība - Dvēsele. Dievs ir mīlestība - tāpēc dvēsele ir pilnīga, nemainīga un mūžīga daļa no mūsu Radītāja. Gars ir šīs pasaules pieredzes krātuve. Pieredze katram cilvēkam ir individuāla un ne ar ko nesalīdzināma. Ķermenis ir dots kā gara mājvieta un kalpo kā gara materiālais spogulis. Ķermenī atspoguļojas mūsu domas un šo domu pieņemtie lēmumi un sekas - veselība vai slimības.

Ājurvēdas psiholoģijas galvenie terapijas mērķi ir ķermeņa attīrīšanās (veselā miesā vesels gars), garīgā transformācijā saskaņā ar katra augstāko Es un emocionālā atjaunošanās (dusmas, bailes un sāpes pārvērst priekā).  Dusmas ir būšana pagātnē un šīs pagātnes kontrole, bailes ir būšana nākotnē un nespēja paļauties uz Dieva un augstākā Es plānu, un sāpes ir nespēja izdarīt pozitīvus secinājumus no pagātnes nesaprastās un prātā nepieņemtās pieredzes. Ājurvēdas psiholoģijā ir uzskaitīti sekojoši gara traucējumi:

HARSA - eiforija

KĀMA - uzmācīgas, nepiesātināmas vēlmes 

LOBHA - alkatība

BHAYA -  bailes

ŠOKA -  bēdas

VIŠĀDA -  depresija

DHAINYA -  bezpalīdzība, izmisums

KRODHA - dusmas, agresija, ignorance

ĪRSYĀ - ļauna vēlēšana citiem

MĀTSARYA - skaudība

ASŪYA - kļūdu meklēšana

Ājurvēdas psiholoģija piedāvā zināšanas, kas šīs  prāta kļūdas labo. Mēs katrs atnākam šajā pasaulē ar rīcības plānu un ja darbojamies saskaņā ar to, tad prāts ir mūsu labs kalps un augstākais Es - gadīgs priekšnieks. Ja prāts sāk salīdzināt un vēlas tādu pašu sievu kā kaimiņam, tādu pašu algu kā draugam un māju kā uz žurnāla vāku kā pilsētas bagātākajam uzņēmējam, tad mūsos sāk mājot augstāk minētās 11 gara traucējumu īpašības un mēs paši sākam līdzināties kaimiņam, draugam vai uzņēmējam. Mūsu unikalitāte lēnām tiek zaudēta un apziņas veselīgā daļa tiek pakļauta citu dzīves plāniem. Šādi izpaužas mūsdienās tik populārās slimības kā veģetatīvā distonija, autoimūnās saslimšanas un citas sarežģītas un klasiskā medicīnā grūti ārstējamas slimības. Ar vienu tabletīti prāta izveidotos klonus - programmas nevar iznīcināt. Prāts ir jāaudzina un jāskolo, un šī skola prasa daudz mīlestības, sapratnes, laika un zināšanas. Zinošs prāts pieņem lēmumus, kas rada labvēlīgu vidi katra konkrēta cilvēka gara pieredzei, nodrošina veselu ķermeni un velta pietiekoši laika, lai  ieklausīties caur meditāciju dvēseles klusumā.

Klusumā ir apslēpts mūsu sākums, mūsu sākums ir mīlestība.

Mēs izmantojam sīkdatnes (cookies). Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem.
Piekrītu